Avaleht Tehnika Vormelimaailmast tuntud KERS jõudis sadamakraanale

Vormelimaailmast tuntud KERS jõudis sadamakraanale

JAGA

Vormel 1 maailmast tuttav kineetilise energia taastamise süsteem KERS jõudis Muuga sadamas kraanale ning annab 34% kütuse kokkuhoiu.

Täpsemalt öeldes paigaldas superkondensaatorite tootja Skeleton Technologies Baltimaade ühe suurima konteinerterminali kraanale uudse, grafeenil põhinevate superkondensaatoritel põhineva kineetilise energia taastamise süsteemi (KERS), mis aitab vähendada kütusekulu ja CO2 emissioone 34% võrra.

Muuga kraanale paigaldatud KERS salvestab energiat kui kraana koormat langetab ja võimaldab seda sama energiat kasutada koorma tõstmiseks.

Üldise trendiga jätkusuutlike, keskkonnasõbralike ja madala süsinikemissiooniga kraana ja sadamalogistika lahenduste suunas, on energia taastamisel ja efektiivsusel väga oluline roll kõikide sadamarajatiste juures üle maailma. Skeleton on juhtkohal selliste lahenduste pakkumisel, võimaldades kulude kokkuhoidu ja CO2 emissioonide vähendamist.

Energiasalvestussüsteemid, sealhulgas superkondensaatorid, mängivad tulevikus järjest suuremat rolli, sest nende abil on piikkoormuse katmine lihtsam.

Skeleton Technologies tegevjuht Taavi Madiberk: “Skeletoni superkondensaatorite laadimisaeg on alla kolme sekundi, efektiivsus üle 95% ja eluiga 20 aastat. Seetõttu sobivad need KERS lahendustesse ideaalselt. Ma olen väga rahul, et meie tiim on suutnud oma teadmised mootorspordis ja raskeveokites kasutatavatest KERS-idest üle kanda sadamakraanale ja saavutanud seejuures väga suure kütuse kokkuhoiu.”