JAGA

Tänasel päeval üha populaarsem vertikaalhaljastus on tekitanud sisekujundusmoe maailmas tõelise furoori, kusjuures kasutuspinnana on lisandunud üha intensiivsemalt erinevad ruumid.

Suund Fito Design pakub interjööri vertikaalhaljastuse projekteerimist, paigaldamist ja hooldust, kusjuures uue võimalusena on lisandunud automaatse kastmisega fütomoodulid.

Interjööri haljastus – tee tervise ja mugavuse poole 

On tõestatud, et äriruumide vertikaalhaljastus lisab sellele köitvust klientide ja äripartnerite silmis. Öeldakse, et inimesed, kes töötavad arvukate elustaimedega ruumis, genereerivad rohkem originaalseid ideid, näitavad mitmeplaaniliste ülesannete lahendamisel parimaid tulemusi ning tulevad tööülesannetega kiiremini toime. Selle põhjuseks on taimede positiivne mõju inimese psühhoemootilisele seisundile, rahustav ning pinget ja stressi maandav toime.

Lisaks on haljastus asendamatu optimaalse õhuniiskuse hoidmiseks. Seda eriti talvel, kui töötavad kütteradiaatorid, õhk on kuiv ja inimesed kannatavad naha ja limaskestade kuivuse all.

Võimalik rajada peaaegu kõikjale

Vertikaalhaljastuse saab rajada kõikjale – nii elu-, äri- kui ka ühiskondlikku ruumi. Roheseinaga saab varjata ehituspuudusi ja ruumi harmooniliselt tsoonideks jagada. Lame, tihedalt vastu seina liibuv konstruktsioon võtab vähe ruumi ja võimaldab toa pinda tõhusalt kasutada. Iga rohesein on ainulaadne, lähtudes paigalduskohast ja valitud stiilist.

Vertikaalhaljastuseks sobib püsiva toatemperatuuri ja valgustitega ruum. Kastmissüsteemi saab ühendada veevarustus- ja kanalisatsioonisüsteemi, kuid kasutada ka suletud veemahutiga süsteemi või poolautomaatset kastmist – moodul täidetakse käsitsi kord nädalas veega. Automaatne kastmissüsteem hõlmab veepumpa, filtrit, väetisega rikastatud veega mahutit, kastmise käivitustaimerit, lisavalgust automaatse käivitusanduriga, mis süütab valguse vähese valgusega päevadel või vajadusel. Süsteemi valik sõltub roheseina suurusest ja kliendi soovidest. Esimesel 3–4 kuul pärast paigaldamist taimevaiba välimus tänu võrsete intensiivsele arengule ainult paraneb.

Vaata lähemalt : www.fitodesign.ee