JAGA

Klaar OÜ (kaubamärgi Valge Klaar all tegutsev Apple’i ametlik edasimüüja) tegevjuht Marko Kärner on kindel, et kuigi tähtsate nii-öelda tehnikagurude maailmas on aeg-ajalt kuulda jutte, et pärast Steve Jobsi pole keegi väga suurt innovatsiooni loonud, on need siiski pigem emotsionaalsed pursked.

„Apple’i kolm värskeimat iPhone’i mudelit – iPhone 7, iPhone 8 ja homme esitletav iPhone X – on kõik läbi teinud olulised turgu ja inimeste elu muutvad uuendused,“ kinnitab Kärner. „Ja sama on tegelikult ju teinud ka iPad ja iPad Pro, mis on muutnud lausa mitmeid ärisektoreid.“ „Viimased kolm olulisemat innovatsiooni Apple’ilt võin ma kasvõi kinnisilmi ette lugeda,“ sõnab Kärner.

1. Juhtmevabad kõrvaklapid – iPhone 7-l kaotati ära 3,5 jack ehk kõrvaklappide auk ja selle asemel on nüüd uskumatult intuitiivsed juhtmeta kõrvaklapid Airpods. Ühtegi nuppu ei pea vajutama ega mingit ühendust looma, paned lihtsalt Airpodsi kõrva ja see töötab!

2. Juhtmevaba laadimine alates mudelist iPhone 8 – asetad telefoni lihtsalt lauale ja see laeb! Ja kuigi Apple’i enda laadijat veel turul ei ole, on need valikus mitmetel tootjatel, kelle valik on ka Eestis saadaval.

3. Näotuvastus! iPhone X on ilma sõrmejäljelugejata, selle asemel on näotuvastus – tõstad telefoni, et sealt midagi vaadata ja… whoa, ekraan muutub aktiivseks!

 

iPhone X esmaesitlus Eestis toimub 3. novembri hommikul kell 9 Tallinnas Valge Klaari salongis.