JAGA

Eesti Teadusagentuur korraldab tuleval nädalal, 12.-13. aprillil Tartus, Eesti Rahva Muuseumis, Õpilaste teadusfestivali, kus tunnustatakse õpilaste teadustööde riikliku konkursi parimaid ja mida raamib põnev teaduse ja tehnoloogiaga seotud festivaliprogramm.

Festivalil näitavad oma tööd 100 parima uurimistöö autorid ja ligi 30 algklasside õpilast. Pääs teadusfestivalile on prii ja oodatud on kõik huvilised.

Festivalil pakub 50 teaduse populariseerijat võimalusi uurimiseks ja isetegemiseks, sealhulgas toimub põnevaid etteasteid, mänge ja katseid; esinevad Rakett69 ja teadusteatrid, osaleda saab töötubades ja kohtuda suurel laval teadlaste ja inseneridega. Senisest keskkonnasõbralikumalt korraldatud festivalil saab generaatorjalgratastega mobiili laadida ja näidatakse populaarset filmi „Sinine“, mis räägib mereelustikust ning plastireostuse mõjust meredele.

Õpilaste teadustööde riikliku konkursi eesmärk on toetada koolides toimuvat uurimuslikku õpet ning tunnustada uurimistööga tegelevaid noori ja nende juhendajaid. 17. korda toimuvale konkursile esitati sel aastal 158 tööd 58 koolist. Konkursi auhinnafond on 11 400 eurot ja riiklike preemiatega tunnustatakse nii tööde autoreid kui nende juhendajaid. Eripreemiaid annavad üle 29 organisatsiooni. Oma lemmiku saavad valida ka teadusfestivali külastajad.