Avaleht Uudised Uudiseid: Eesti idu kaasas kaks miljonit; Fortumo läks m-parkima

Uudiseid: Eesti idu kaasas kaks miljonit; Fortumo läks m-parkima

JAGA
Idufirma 1oT tegevjuht Märt Kroodo (vasakul) oma meeskonnaga. Foto: Erakogu

Eesti telekomi-idufirma 1oT kaasas kaks miljonit eurot, et hakata pakkuma maailmas veel üsna ainulaadseid eSIM-kaarte, kirjutas Äripäev.

Ettevõtte tegevjuhi ja asutaja Märt Kroodo sõnul loodab 1oT ülemaailmse eSIM teenusega turule tulla aasta lõpuks. Investeeringu loodab ta tagasi teenida umbes kahe aastaga.

1oT on natuke üle kahe aasta tegutsenud idufirma, mis pakub tarkadele seadmetele ülemaailmset võrguühendust. Näiteks on nende klientideks tarkade jalgrataste, tänavavalgustite, sõidukiparkide haldajate jälgimisseadmete, ruuterite, aktiivsusmonitoride jms tootjad. „Kliente on seinast seina – näiteks üks internetti ühendatud välikäimlate tootja,“ rääkis Kroodo.

Uus teenus, milleks 1oT raha kaasas, on praeguse pakutava SIM-kaardi edasiarendus. Nimelt on eSIM-kaardi puhul tegu lahendusega, mis võimaldab operaatorit vahetada ilma SIM-kaarti puutumata. Kroodo selgitas, et füüsilisel kujul jääb tarka seadmesse SIM-kaart alles, kuid tulevikus võib operaatorit vahetada ilma SIM-kaarti välja vahetamata.

Fortumo hakkas tegutsema m-parkimise turul

Mobiilimakselahendusi pakkuv ettevõte Fortumo teatas koostöö alustamisest Euroopa juhtiva digitaalsete parkimisteenuste ettevõttega EasyPark Group.

Koostöö tulemusena saavad autojuhid Soomes, Norras ja Rootsis parkimise eest maksta Fortumo kaudu, tasudes teenuse eest oma mobiilioperaatori arvel või kõnekaardi saldoga.EasyPark pakub parkimisteenuseid enam kui 700 linnas 13 Euroopa riigis.

Ühekordne integratsioon Fortumo makseplatvormiga võimaldas EasyParkile ligipääsu maksete kogumiseks kõigilt Soome, Norra ja Rootsi mobiilioperaatoritelt. Ettevõtetel on kavas koostööd laiendada ka teistesse riikidesse, kus EasyPark tegutseb

„Otsustasime maksepartneriks valida Fortumo nende kvaliteetse tehnilise platvormi ja tulevikukindlate lahenduste tõttu,“ kommenteeris koostööd Maurits Börjeson, EasyPark Groupi ärijuht.

„Kaasaegne mobiilimaksete infrastruktuur on nii äritingimuste kui tehniliste omaduste poolest võrreldav krediitkaardimaksetega. Mobiilioperaatoritele loob see võimaluse siseneda uutesse ärisegmentidesse ja vahendada makseid lisaks digitaalsetele kaupadele näiteks ka teenusemajanduse valdkonnas,“ lisas Fortumo müügijuht Andrea Boetti.

Fortumo arendab digitaalset platvormi rakendusepoodidele ja digiteenuste pakkujatele kasutajabaasi kasvatamiseks, maksete kogumiseks ja kliendilojaalsuse tõstmiseks. Ettevõte ühendab teenusepakkujaid enam kui 350 mobiilioperaatoriga Aasias, Euroopas, Ladina-Ameerikas, Lähis-Idas ja Aafrikas. Fortumol on kontorid Tartus, Tallinnas, San Franciscos, Pekingis, Delhis, Singapuris ja Hanois.