JAGA

Ettevõtlus- ja liidriprogrammis Superheroes osalevad 13-17-aastased tüdrukud esitlevad homme kinos Sõprus kolme kuu jooksul sütitavast ideest praktilise teostuseni jõudnud ühiskondliku mõjuga äriprojekte. Võistlustulle astub üheksa julget ja ettevõtlikku tiimi.

“Superheroes teine hooaeg on olnud algusest peale väga ambitsioonikas. Projektid on sel aastal fookuselt väga erinevad, küll aga sarnased eksperimenteerimisjulguse ja tugeva pühendumise poolest. Võitja valimine saab olema väljakutse, sest omavahel võistlevad väga nutikad ja sihikindlad tüdrukud, kes on oma ideedega sügisest alates palju tööd teinud. Loodan siiralt, et meie programm on andnud tüdrukutele mitte ainult uusi teadmisi ja inspireerivaid eeskujusid, vaid ka reaalse kogemuse sellest, milleks nad tõeliselt võimelised on,” sõnas Superheroes’i programmi juht Eva K. Ponomarjov.

Oma projekti esitlevad laupäeval näiteks turvakodulaste joonistustega riidest kandekotte müüv meeskond KidKott, kelle eesmärgiks on oma toodetega võidelda koduvägivalla vastu ja annetada osa müügist saadud tulust Eesti turvakodudele. Samuti tiim Code Red, kes on turule toonud igakuise “kõik vajalik ühes karbis” toote, mis annab tüdrukutele päevade ajal võimaluse endale meelepäraseid hügieenitooteid osta kodunt lahkumata. Projekti eesmärgiks on murda ühiskonnas iganenud mõtteviis menstruatsioonist kui tabuteemast.

Võistlustulle astuvad ka noorte talentide disainitud unisex riidekollektsiooni meeskond DITTO, prügisorteerimisalaste koolituste korraldaja RePla, kodutute kasside toetuseks loodavate annetuskastide võrku loov Hooli Kassist, enesekaitse koolitusi- ja trenne tutvustav Fighterellas, olulistel ühiskondlikel teemadel diskussioone korraldav Coffee Talks, matkajatele suunatud vett puhastavat kõrt tootev tiim WTRDRP ning põhjamaisele kliimale sobivate ökoloogiliste näomaskide tootja 1DER.

“Tiimidega rääkides on nii mõnigi öelnud, et need kolm ja pisut enam kuud Superheroes programmi on pannud neid ühelt poolt ausalt endasse vaatama ja ennast ületama, samuti uue pilguga nägema ja hindama koostööd ning igaühe panust tervikusse. Maailmamuutjad ei saa endale lubada olla üksikud hundid,” lisas Ponomarjov.

Homme kell 12:30 algaval Superheroes Final Pitch üritusel hindavad noorte projekte Telia kommunikatsioonijuht Katrin Isotamm, TTÜ Start-up Hub’i juht Katre Purga, Heateo Sihtasutuse tegevjuht Pirkko Valge, E-residentsustiimi tootejuht Silver Siniavski ja LHV kliendikogemuse juht Liisa Schneemann. Rahvusvahelistest ekspertidest annab projektidele oma hinnangu Baltimaade mõjusaimatesse iduettevõtetesse investeeriv Change Ventures’i investorpartner Yrjö Ojasaar ning Taani ingelinvestor Thomas Marschall, kes teeb enne esitluste algust tüdrukutele kell 10:30 ka inspiratsioonikõne.

Superheroes programm on 13-17-aastastele tüdrukutele mõeldud neljakuuline eneseteostus- ja ettevõtlusprogramm, mille eesmärgiks on läbi inspireerivate eeskujude, tugevate mentorite ja praktiliste õpitubade julgustada noori olema enesekindlad, koostöövalmid ja eesmärgile pühendunud. Programmi käigus anti tüdrukutele oma projekti loomiseks vajalikke teadmisi, sh ettevõtlusaluste, projektijuhtimise, meeskonnatöö, tootearenduse, meediasuhtluse, kriitilise mõtlemise ning avaliku esinemise kohta.

Tänavune Superheroes programm alustas eelmise aasta oktoobris, kui sadade soovijate hulgast valiti välja 50 teotahtlikku noort, kellest moodustati kuni 6-liikmelised tiimid. Iga tiimi ülesandeks oli mõelda välja idee oma ettevõtte või heategevusliku projekti alustamiseks ning seda erinevate tegevuste abil ellu viia.

Eelmisel nädalal pälvis ettevõtlus- ja liidriprogramm Superheroes Eesti Mittetulundusühingute ja Sihtasutuste Liidu “Aasta Innustaja 2017” tiitli.