JAGA

TransferWise toob reedel turule nn piirideta konto, kus saab hoida ja kasutada eri valuutasid. Selle juurde pakub idufirma pangakaarti. Kontot saab taotleda üle maailma, kirjutab tänane Äripäev.

Virtuaalse konto juurde saab taotleda ka MasterCardi deebetkaarti, mida saavad esialgu kasutada erakliendid. Ärikliendid saavad pangakaarti taotleda alates 2018. aasta teisest poolest.

Rahaliigutaja väidab, et piirideta virtuaalkonto võimaldab riigiüleseid pangateenuseid kasutada nii, nagu toimetaks klient sihtriigis kohapeal. Firma märkis, et arve avamine on välismaalaste jaoks tihti väga keeruline ja kulukas. Uue teenusega saab klient aga Suurbritannias, USAs, Austraalias ja Euroopas endale kohalikud pangarekvisiidid.

Lisaks saab kontol valuutat hoida ja vahetada tegeliku vahetuskursiga. TransferWise’i tegevjuht ja kaasasutaja Kristo Käärmann ütles, et rahvusvaheline pangandus on olnud liiga kaua suurte äride pärusmaa. “Me tahame teha selle taskukohaseks igaühele sõltumata sellest, kui palju raha inimesel pangakontol on,” rääkis ta ametlikus teates. Käärmann tõi esile, et piirideta konto peaks olema kasulik kõigile, kes elavad välismaal või töötavad mitmes riigis, samuti vabakutselistele.

Märtsis, kui TransferWise plaanilt katet kergitas, pidasid siinsed pangad piirideta konto teenust uuenduslikuks, ent ütlesid, et konkurentsi nad ei pelga. “Tegemist on kirjelduse järgi hea, kuid kitsale nišile mõeldud globaalse lahendusega, mis Eesti turgu oluliselt ei mõjuta,” ütles Swedbanki eraisikute panganduse juht Kaie Metsla.