JAGA

Volkswagen esitleb Genfi autonäitusel esimest õppimisvõimelise tehisintellektiga isesõitvat autot, mida juhitakse hääle ja žestide abil.

Volkswagen toob 2020. aastal turule uute elektriautode seeria I.D. Family, mille sõidukid pakuvad pikka sõiduulatust ning uuenduslikku disaini. Genfi autonäitusel esitleb Volkswagen I.D. Family uut tippmudelit I.D. VIZZION (pildil), mis sõidab autonoomselt ning mida juhitakse hääle ja žestide abil. Ühtlasi on sõiduk tänu tehisintellektile ka õppimisvõimeline – ta areneb koos oma omaniku või kasutajaga, õppides järk järgult tundma tema vajadusi ja eelistusi näiteks istme või õhukonditsioneeri seadistuse, lemmik muusika playlisti vm osas, aktiveerides ja rakendades need iseseisvalt sõltuvalt kasutajast ja olukorrast.

Suhtlemine I.D. VIZZION mudeliga toimub virtuaalselt läbi liitreaalsuse (AR). Auto on oma kommunikatsioonitehnoloogias arenenud justkui võõrustajaks või virtuaalseks assistendiks, mis on võimeline nii õppima kui ka empaatiliselt vastama.

Ühtlasi on I.D. VIZZION turvaline, sest kasutab näotuvastust, mis tagab, et sõiduk ei satuks võõrastesse kätesse. Hääle ja liigutuste kaudu juhtimine aitab aga vältida juhtseadiste rikkeid. Tänu interaktiivselt suhtlevatele esituledele kaitseb sõiduk ka jalakäijaid ja jalgrattureid, sest võib vajadusel projekteerida teele ka näiteks virtuaalse ülekäigu sebramustri. See annab jalakäijatele märku, et auto on neid märganud ning annab neile turvaliselt teed. Uuendusliku elektrisõiduki kõrgeimal tasemel (5) olev automaatjuhtimine tagab aga õnnetuste ohu ja arvu märkimisväärse vähenemise.

I.D. VIZZION mudel on varustatud elektrilise neljarattaveolise sõidusüsteemiga, millel on kaks elektrilist mootorit 225 kW süsteemivõimsusega, kõrgkvaliteediline aku võimsusega 111kWh ning kuni 665 kilomeetri pikkune sõiduulatus. Auto on 5,163 mm pikk, 1,947 mm lai ning 1,506 mm kõrge. Teljevahe (3,100 mm) ja katuseosa on äärmiselt pikad, samal ajal kui eesmised ja tagumised üleulatused on pigem lühikesed.

I.D. VIZZION’i disaini peamine fookus on aga sõitjate heaolul. Seetõttu pakub sõiduki interjöör reisijatele maksimaalset ruumikust. Masina proportsioonid peegeldavad aga põnevalt dominantset ja dünaamilist välimust.