JAGA

Naljaga pooleks (täna veel) võib väita, et kodumaine taksoäpp tegeleb väikestviisi poliitikute kasvatamisega – täna selgus, et endine Taxify Eesti juht kandideerib Rohelistega Riigikokku, mõne kuu eest sai liikumise Eesti200 tegevjuhiks aga samuto endine Taxify Eesti juht Henrik Raave.

Tänase pressiteate kohaselt kandideerib endine Taxify Eesti ja Booking.com Eesti juht Steve Truumets kandideerib märtsis Roheliste nimekirjas Riigikokku, kus tema eesmärgiks on jagamismajanduse viimine uuele tasemele. “Olen kindel, et kõik, mis puudutab ressursside jagamist on kasulik inimestele ja neid ümbritsevale keskkonnale. Praegune maksustamise süsteem pärsib majanduse arengut ning tuleks kriitiliselt üle vaadata. Inimesed, kes tegelevad jagamisega tuleb vabastada tulumaksu tasumisest! Maksutulu, mis jääb otseselt saamata, tuleb tagasi kaudselt.”

Lisaks on Steve Truumets veendunud, et tänu Rohelistele liigub Eesti tulevikus rohkem otsedemokraatia suunas ning igal inimesel on võimalik rohkem riigivalitsemises kaasa rääkida. “Imeline oleks vabadus otsustada asjade üle, mis puudutavad just sind, sinu kogukonda, sinu riiki! Inimesed on läbi ajaloo just seda soovinud. 21. sajandil võiks demokraatia olla ja peaks olema arenenum kui kunagi varem, kuid ometi omame vähem otsustusõigust kui Vana-Kreekas.”

Uut- või vähemalt teistmoodi mõtteid ja demokraatiat tahab pakkuda ka Eesti 200, liikumise algatajad soovivad vaadata kaugemale kui üks valimistsükkel, kuna nende hinnangul on ainult nii võimalik ehitada 200-aastast Eestit. Samas, midagi väga konkreetset ei ole alles mõne nädala eest parteiks kasvamise sihikule seadnud liikumine veel välja hõisanud.

Digiportaal Geenius.ee kirjutas selle aasta alul, et Taxify koduturgu on mõne aasta jooksul juhtinud neli inimest, peagi lisandub viies.