JAGA

Juba on võimalik isiklikumat lähenemist, individuaalset stiili ja rätsepatööna valminud rõivaid hindavatel meestel tellida endale garderoob otse Itaaliast.  

D’Boiss on soliidsele ning eneseteadlikule mehele suunatud rõivaid-aksessuaare maaletoov butiik, mis peidab endas ühtlasi elustiiliklubi – avar lounge ning sigarituba pakuvad võimalust tunda end mugavalt, nautida kvaliteetseid sigareid ja napse.

Tegu on nii Eesti, Euroopa kui ka maailma mõistes elitaarse ja eksklusiivse kooslusega. Sadakond inimest mahutav klubi on mõeldud neile, kes oskavad soovida midagi enamat ega lepi vähemaga. Nagu klubi üks omanikest Veiko Tamm ütleb, on sarnane koht olemas vaid New Yorgis.

Eesti mees järjest trenditeadlikum

2012. aastal vaid 7 m2 pinnal alustanud butiik on tänaseks laienenud ka mõnusat äraolemist pakkuvaks lounge’iks, kuhu võib tulla nii suurema kui ka väiksema seltskonnaga.

„Ise maailmas palju ringi reisinud, tundsime kodumaal puudust kvaliteetsetest käsitööna valminud kingadest. Seetõttu alustasime just jalatsivalikuga,“ meenutab Veiko Tamm, millest aastaid tagasi kogu kontseptsioon alguse sai. Hiljem on tootevalikusse lisandunud riided, aksessuaarid, kodukaubad. Täna pakutakse üleriideid, jalanõusid, kellasid, vöösid, ülikondi, mansetinööpe, lipsunõelu. Valikus on nii klassikaline kui ka sportlik vabaajastiil. Uusim tootevaliku laiendamine on mütsid – sonid ja kaabud, mis valmistatakse personaalselt kliendi pea järgi mõõte võttes. Võib öelda, et ollakse orienteeritud mehele, kes soovib osaleda oma garderoobi loomise juures algusest lõpuni, hindab omanäolisust ja kvaliteetset käsitööd – seda nii riiete kui ka jalanõude-kottide puhul.

Kui vastuvõtlik on aga Eesti mees uutele trendidele? Julgeb ta eristuda ning kanda värve-materjale, mis põhjamaisele natuurile ehk veidi võõrad? „Mehed on üha julgemad ja inspiratsioonialtimad. Aastate jooksul on muututud avatumaks, soovitakse teistest erineda. Loomulikult on tekkinud aastatega oma püsiklientuur, kuid üldjoontes võib öelda, et on nii neid, kes tulevad tellima esimest korda elus tähtsündmuseks kingi, kui ka neid, kes viimistlevad meie abiga oma garderoobi pisidetailideni,“ tõdeb Tamm.

Rätsepatöö otse Itaaliast

Kuidas käib aga tellimisprotsess ning valmivad tooted? „Esmalt võtame mõõdud – olenevalt rõivaesemest varieerub sellele kuluv aeg. Näiteks ülikonna puhul peaks arvestama 1–1,5 tunniga. Meil on salongis olemas näidiskangad, riided – igas suuruses testpintsakud ja -särgid, mida proovides saame selgeks, mis võiks konkreetsele mehele sobida – selle järgi kohendatakse siis tellitavat toodet. Samuti on tähelepanu materjali, lõike ja detailide valimisel. Näiteks pintsaku puhul saab klient otsustada lisaks materjalile ja lõikele ka selle sisemise voodri kanga, milliseid taskuid, pastakataskuid või muid pisidetaile pintsakule soovitakse.“

Mis on mugav – tellimisprotsessi juures peab mõõdud võtma vaid korra, korduval tellimisel tehakse tooted varasemate mõõtude järgi, mõõte muudetakse vaid kehakaalu muutudes või vigastuse tagajärjel. Rätsepatöö tehakse Itaalias, sestap tuleks arvestada valmivast rõivaesemest sõltuvalt 4–5 nädalat kuni keerulisemate jalanõude puhul 6 kuud kättesaamisprotsessiga. Pisirätsepatööd tehakse siiski siinsamas kohapeal.

„Kingade puhul toimub samuti esmane mõõtmine, seejärel valmistatakse mudel ja toorikking. Klient proovib ning kui see sobib, saadetakse jalanõu tehasesse. Nii kottide, vööde kui ka jalanõude puhul on tooted valmistatud seemis-, hobuse-, veise-, jaanalinnu-, krokodilli- ja metsseanahast. Tegemist on tippkvaliteediga nii materjalis kui ka valmimisspetsiifikas ning jalanõu peab reeglina vastu aastaid – vajadusel vahetatakse vaid näiteks tald või konts,“ tõdeb Tamm.

Sigarituba – koht lõõgastumiseks

Sigarituba on avatud 2017. aasta oktoobrist ning mahutab 15 istekohta. Avatud sai see just mõeldes seltskondadele, kes soovivad aega veeta privaatsemalt. Nautida häid jooke-sigareid, pidada nõupidamisi või lihtsalt lõõgastuda.

„Korraldame omalt poolt ka viski- ja sigarikoolitusi. Mekkida saab parimaid napse ning  käsitöösigareid. Meie juures saab seltskond lõõgastuda, korraldame soovi korral sündmusi, juurde on võimalik tellida muusika ja toitlustus. Ruume saab ümber kujundada olenevalt sündmuse iseloomust ja suunitlusest. Meie juurde võib tulla nii argipäeviti kui ka nädalavahetustel.“ Tamme sõnul on D’Boissi uksed avatud pea iga päev.