Avaleht Nutikas Kodu Nutikas ukselukk peletab vargaid ja on avatav distantsilt

Nutikas ukselukk peletab vargaid ja on avatav distantsilt

JAGA

Võtmete kadumine taskupõhja või käekoti avarustesse on ajalugu, sest nutikas kodu avaneb nüüd nagu võluväel juba distantsilt tänu Oviku uuele nutikale ukselukule. Nutilukku on võimalik paigaldada enamikule kasutuselolevatele lukkudele, muutes oma koduukse lukustamise niimoodi turvalisemaks ja mugavamaks.

„Nutiluku abil on tõepoolest tänu Bluetooth-tehnoloogiale võimalik ust lukust lahti teha kuni 20 meetri kauguselt mugavalt nutitelefoni kaudu,” tutvustab Oviku ukselukkude müüja Eestis, SmartEST Baltics OÜ esindaja Andrus Kaalep.

Oviku nutilukk annab võimaluse võtit jagada ehk anda kasutajale püsiv võti või siis ajutine sissepääsemise luba. Ajutise võtme andmine võimaldab näiteks kulleril toimetada saadetis kohale, kui inimesi hetkel ennast kohal ei ole. Ajutist lukku on võimalik panna avanema ka kellaajaliselt ehk soovi korral saab võtmele anda avamise loa vaid teatud ajavahemiku jaoks.

„Väga turvaliseks muudab aga nutiluku logiraamat, kuhu salvestuvad kõik andmed luku kasutamise kohta – sealt on kohe võimalik välja lugeda, kes lukku kasutas ja millal,” selgitab Andrus Kaalep. Ta lisab, et peale selle on nutilukk varustatud alarmiga ehk kui keegi üritab lukku lõhkuda või muukida, hakkab alarm tööle.

Nutilukk toimib nii Android- kui ka IOS-telefoni tarkvaraga ja on väga lihtsalt paigaldatav ukse sisemisel küljel oleva luku ja ukselingi vahele. Seejuures toimivad varem kasutatud võti ja lukk ka pärast nutiluku paigaldamist. Lukk töötab 4 × AA patareiga, andes aegsasti märku, kui patareid hakkavad tühjenema. Avades ust umbes viis korda päevas, kestavad patareid orienteerivalt ühe aasta.

Oviku turvalukk tagab kaitse hääletu sissemurdmise vastu

Nutiluku kõrval on Oviku lukkude valikus ka ainulaadne patenteeritud turvalukk, mis on ainuke kaitse hääletu sissemurdmise vastu. „Kujutage ette, kui õudne on ärgata ja avastada, et teie kodus viibib võõras. Kui murdvaras siseneb majja või korterisse vaikselt ja sisenemisest jälgi jätmata, on tegemist hääletu sissemurdmisega. Tegelikult tahab igaüks meist end oma kodus turvaliselt tunda, eriti veel öösel,” räägib  Andrus Kaalep.

Kuidas Oviku lukk selle tagab? Turvalukul on kaks lukustusasendit: tavalises asendis töötab lukk harilikult, lukustudes sulgedes ning olles väljast õige võtmega avatav. Kaitstud asendis on aga Oviku lukul aktiviseeritud muukimis- ja lõhkumiskaitse, nii et väljastpoolt ei saa ust avada isegi õige võtmega.

www.smarta.ee