JAGA
Ühes õiges kodus peab olema mugav olla ning siinses kliimas elades ei vaidle vast keegi, et üks esmaseid mugavuse tagajaid on mõnus temperatuur ja hea sisekliima. Veel mugavam, kui seda saab lihtsalt ja mugavalt ise juhtida ning sellele ei pea palju oma kallist aega pühendama. Räägib ju me vanarahvaski koduga seoses peamiselt kodusoojusest. Kui see paigas – nii otseselt kui kaudselt –, on võimalik ka kõiki teisi mugavusi ja nutilahendusi nautida.

Uponori turundusspetsialist Ele Kuusk – Uponoril on ka kodusoojuse tagamiseks vägagi sobilik lahendus olemas?

Just! Kodusoojuse, selle kaudses tähenduses, loovad kodu armsad elanikud ise, kuid otsese kodu soojuse ehk sooja ja hubase olemise kodus saab Uponor tõesti garanteerida. Me pakume tegelikult kogu küttesüsteemi täislahendust: veepõhised süsteemid põranda-, seina- ja laekütteks ning -jahutuseks, mis koos nutika automaatikaga ongi täiusliku sisekliima (loe kodu soojuse) alustalad. Mõnele ehk oluline info, et tegelikult on nii lae- kui seinakütte panek samamoodi võimalik ja võib aidata mõnikord väga erisuguste arhitektuuriliste piirangute puhul.

Kõige mugavamaks aga siinkohal teeb kogu kütmise haldamise nutika automaatika olemasolu ja lihtne juhtimisvõimalus. Mõnede süsteemide puhul peab iga muudatuse tegemiseks minema sättima seda näiteks keldrist või vastavast ruumist termostaatide kaupa. Palju mugavam on ju näiteks enne vanniminekut vannitoa temperatuuri tõsta ilma diivanilt tõusmata või see soov juba enne kojujõudmist oma nutitelefonist süsteemi edastada. Viimased kehtivad Uponori juhtmevabade süsteemide puhul. Olemas on nii juhtmetega kui juhtmevabad süsteemid. Ise soovitaks maksimaalseks mugavuseks kindlasti juhtmevaba versiooni. See annab soovi korral ka alati võimaluse termostaatide ja seadmete toas ümber mängimiseks.

Uponori süsteemi puhul annavad lisamugavust ja energiasäästu auhinnatud nutitermostaadid Smatrix Style, mis tunnetavad temperatuuri nagu inimene. Ülimalt täpsed andurid tajuvad nii õhu- kui ka kiirgustemperatuuri ja suudavad seetõttu eriti täpselt mõõta soojuslikku mugavust. Erinevalt teistest termostaatidest on neil ka niiskusandur. Niiskustaseme jälgimine on eriti oluline tänapäeva suhteliselt kuiva õhuga uutes elamutes. Oleme ka uhked nende eriti õhukese ja stiilse välimuse üle, mistõttu sobituvad nad igasse interjööri ega paista liigselt silma. Üks nutikas kodu on ju kindlasti ka stiilne.

Lubate ka energiasäästu?

Tõesti, igale koduomanikule on kindlasti väga oluline ka energiakulude kokkuhoid. Eriti suuremate kodude puhul. Uponori nutikas põrandakütte automaatika võimaldab tänu ainulaadsele automaatse tasakaalustuse süsteemile olulist energia- ja seega ka kulude säästu. Automaatne tasakaalustus väga lihtsalt öeldes tähendab, et süsteem arvutab igal hetkel mugavuse tagamiseks vajaliku energiahulga, arvestades ja kohanedes kiiresti hoone siseste ja väliste muudatustega. Selline täisautomaatne juhtimine tagab ruumis olevatele inimestele soovitud mugava temperatuuri. Energiakulu on tasakaalustamata süsteemiga võrreldes kuni 20% väiksem. Lisaks väiksemale ökoloogilisele jalajäljele jääb siis ka rohkem ressursse üle teiste luksuste lubamiseks!

Kuidas see kliima juhtimine ikkagi käib?

Sisekliima juhtimine on imelihtne. Lühidalt öeldes on igas toas termostaat, millelt saab sättida soovitud temperatuuri ja mis mõõdab kogu aeg täpselt toas olevat temperatuuri ja saadab vastavalt infot kesksesse süsteemi.

Sobiliku temperatuuri seadistamisel hakkab süsteem vajadusel vastavasse tuppa (ehk siis vastavasse küttekontuuri) sooja saatma või vastupidi — keerab kütte kinni. Terve kodu peale on ka üks tsentraalne juhtpaneel, kust saab puutetundliku ekraani kaudu kõiki termostaate tsentraalselt kas ükshaaval/toahaaval või kõiki korraga sättida. Kui sobivad temperatuurid ja programmid on paika reguleeritud, siis eriti tihti pole neid vaja sättida. Süsteem on täisautomaatse juhtimisega ja tänu automaatsele tasakaalustusele reageerib ta igale muutusele ning hoiab valitud temperatuure. Küll on väga mugav see, et kui näiteks mõnd tuba tihti ei kasuta või lihtsalt tahta mõnes toas jahedamat temperatuuri (magamistuba, kontorituba vms), siis on seda väga lihtne toa kaupa reguleerida ja saavutada.

Nagu mainitud, siis juhtmevaba süsteemi puhul teeb eriti mugavaks koduse sisekliima juhtimise võimalus seda oma nutitelefonist või –seadmest (nii iOS kui ka Android) või arvutist veebibrauseri kaudu Uponor Smatrix App rakenduse abil ja seda ükspuha, millisest maailma otsast. Nii telefoni kui arvuti kaudu ning majas asuvalt tsentraalselt juhtpaneelilt näeb ka viimase nädala temperatuuride trende iga termostaadi kohta eraldi.

*Smatrix Style sai 2017. sügisel auhinnatud maailma ühe olulisema innovatsiooniauhinnaga Plus X Award neljas kategoorias: kõrge kvaliteet, disain, kasutuslihtsus ja ökoloogia. Žürii hindas ja tõi välja välja intelligentse kontrolltehnoloogia, energiasäästlikkuse, kõrge mugavuse ja õhukese ning elegantse disaini.

NB! Uponori põrandakütte ja automaatika eelised:

  • Tooted vastavad jätkusuutlikkuse ja energiatõhususe tulevikunõuetele;
  • Lahendused on mugavad ja usaldusväärsed;
  • Aastakümnetepikkune kogemus;
  • Tehniline tugi on alati olemas;
  • Pidev automaatselt iseoptimeeriv temperatuuri juhtimine;
  • Kõikehõlmav süsteem sobib nii põrandakütteks kui ka -jahutuseks;
  • Säästab energiat kuni 20% võrreldes tasakaalustamata süsteemidega, millel puudub ruumipõhise juhtimise funktsioon;
  • Saab paigaldada nii ehitusjärgus olevasse hoonesse kui ka renoveeritavasse majja. Ei kahjusta tapeeti ega põrandat;
  • Kasutusiga on pikk;
  • Mugavalt ja operatiivselt (kaug)juhitav telefonist või arvutist Uponor Smatrix rakenduse kaudu.

Allikas: Uponor