JAGA

Kaunite kevad- ja suveilmade saabudes koondub kodune tegevus värskesse õhku, terrassidele ja aiasoppidesse. Rohenäppude rõõmuks on ka aiavaldkonda jõudnud nutikad lahendused, mis lasevad nautida kodumaist rohelust siis, kui pinnast aiasaaduste kasvatamiseks napib.

 Elutingimuste muutumise ning nappide võimaluste tõttu kasvatada linnatingimustes suuremal pinnal nii silmailu kui ka toidupoolist on muutunud aiad, terrassid ja rõdud rikkalikeks rohelisteks oaasideks. Juba täna on iga roheline lapike senisest enam hinnas, sinna koondub suvine tegevus ning on võimalus pere ja lähemate sõprade seltsis nautida toitu, atmosfääri ning seltskonda. Vähemtähtsaks ei saa pidada ka tervislikkuse aspekti – ise kasvatades tead alati, mida sööd.

Ei ole liiga väikest krunti, terrassi, katuseaeda, kasvuhoonet või rõdu, kuhu ei saaks panna kasvama kas silmailu, kasvatada leht- ja aedvilju või miks mitte mõlemat koos! Seda nii horisontaalselt kui ka vertikaalselt, sise- ja välitingimustes. Kui terrass ja rõdu on saanud elutoa ning köögi pikendusteks, siis toataimed võtavad omakorda õigustatult üle koha sisustusmoes.

 

Pitsaahjud ja väliköögid – gurmaanide pärusmaa

Väliköögist saab kodu suvine süda, kuhu ümber on hea koonduda ja suveõhtutel aega veeta. Mida aga välikööki või pitsaahju planeerides silmas pidada ja millega arvestada? „Esmalt tasub kindlasti mõelda sellele, kui põhjalikult on soov ehitustöö ette võtta, kuhu soovite uue ehitise paigutada ning milline on olemasoleva hoone arhitektuur,“ selgitab Campo väliköökide esindaja Marge Laan.

Väliköök Campo 13

Lisaks tuleb selgeks teha, millisest suunast ja kuidas paistab päike ning kui palju varju vajate päikese ja tuulte eest. On soov ehitada täielikult või osaliselt kinnine ruum, eraldada see liug- või lükandustega? Kas rajatav ehitis tuleks katusealune, millist põrandat eelistate ning  kas tegu on mobiilse või statsionaarse ehitisega.

Õuetingimustes mängivad õiged materjalid väga suurt rolli – see peaks olema ilmastikukindel ja kergesti hooldatav. Välitingimustesse sobivad hästi termotöödeldud või õlitatud puit, looduskivi, betoon, roostevaba ja tsingitud teras ning malm. Üks väga tänuväärne materjal on fiboplokk. Sellest annab laduda mis iganes vormi ja kujuga väliköögi tasapindasid. Kattes selle vastupidava ja ilmastikukindla krohviga, saab kena ja kauakestva tulemuse. Populaarne ja kena on ka kodumaine paekivi. Läbi mõeldud peaks olema kindlasti kööki paigaldatav mööbel, samuti, kas vajalik on vee ja elektri olemasolu. Suurema ja korralikuma väliköögi puhul tasub kindlasti konsulteerida kohaliku omavalitsusega, kust osatakse öelda, kas ja milliseid dokumente enne ehitama hakkamist vaja võib minna.

Välikööki paigaldatava ahju-grilli valikul tuleb mõelda juba varakult sellele, milliseid toite soovite seal valmistada. Väliköögi võlu on eelkõige see, et erinevalt tavaköögist on seal võimalik valmistada toite, mida toas tavaliselt teha ei saa. Klassikaliste võimaluste nagu söe- ja gaasigrilli kõrval mõelge uutele ja põnevamatele võimalustele, näiteks pitsa-grillahjule, teppenyak’ile (grillimine ülikuumal terasplaadil), keraamilisele grillile (valmistatakse toitu ühtlasel kuumusel tunde), gaasipõletile (vokk) ja suitsuahjule.

 

Vertikaalsed lillepotid – kujunduslik võimalus luua kodune oaas

Heituma ei pea ka need, kel isiklik aialapp puudub, sest peenramooduleid on võimalik paigaldada lisaks tavapärastele lahendustele mitmeti – nii vertikaalselt – madalamale või kõrgemale – kui ka paigutada nurgapeenrana. Nutikas valik on ka tänapäevased kastmissüsteemiga lillepotid, mida annab paigaldada nii õue kui ka tuppa, koju või kontorisse ning ka hõivatum inimene võib muretu olla, sest taimed on hoitud 1–6 nädala vältel.

Kastmissüsteemiga lillepott basic M

Vertikaalseid taime- ja lillepotte on olemas nii kastmissüsteemiga kui ka ilma. See on vertikaalne aiandus ja haljastus, mille näol on tegu kaasaegseima taimede kasvatuse süsteemiga maailmas.Vertikaalsed süsteemid sobivad kõikjale: tuppa ja toaseinale, kööki ja vannituppa, rõdule ja terrassile, aeda ja aia äärde piirdeks, maja välisseinale ning fassaadidele, linnaruumi, parkidesse ja maanteedele, kohvikutesse ja restoranidesse, kontorisse ja kaubanduskeskusesse, ärihoonetesse ja nende ette,“ loetleb Marge Laan.

 


Aiapaviljonid,
verandad ja kasvuhooned – puhkus ja nauding taimeilust

Vitavia kasvuhoonete ja aiapaviljonide valik on tugev just atraktiivsete ja silmailu pakkuvate mudelite poolest, lisaks kvaliteet ja vastupidavus, mida senised kliendid esile on toonud.

Kasvuhoone-aiapaviljon Vitavia Sirius

„Tänaseks on saanud kasvuhoonest puhke- ja pelgupaik, kus lisaks taimedega tegelemisele on hea võimalus lihtsalt olla ning miks mitte koos sõpradega aega veeta. Kasvuhoonet saab paigutada väikestele õuealadele, kombineerida terrassi ja teiste aiaelementidega ning anda lastele loodusharidust või saada osa taimedega tegelemisega seotud teraapilistest mõjudest,“ selgitab Laan ja lisab, et järjest rohkem kogub populaarsust seinaäärne kasvuhoone, mille võlusid ja võimalusi saavad kasutada just linnakorterite rõdude ja terrasside omanikud.

Tänapäevane võimalus miksida uut ja vana on lõputult lisavõimalusi pakkuv lähenemine, mis teeb tulemuse originaalseks ja personaalseks. Vanad asjad muutuvad värskeks ja atraktiivseks, uued sulanduvad mahedalt ja tasakaalukalt vanade asjadega kokku ning muudavad interjööri stiilseks ja omanäoliseks. Vitavia püüab oma tootevalikuga tulla siinkohal appi, et saaksite juba sel aastal nautida suvesoojust täiel rinnal.


Kasvuhooned, aiapaviljonid ja verandad:

https://vitavia.ee/, info@vitavia.ee
http://mwlconstruct.eu/, info@mwlconstruct.eu

Pitsaahjud: https://pizzaahjud.ee/, info@pizzaahjud.ee
Väliköögid: https://campo.net.ee/, info@campo.net.ee

Vertikaalne aiandus ja haljastus, taime- ja lillepotid: 

http://mwlconstruct.eu/lillepotid/vertikaalne-aiandus/
info@mwlconstruct.eu

http://mwlconstruct.eu/lillepotid/ 
info@mwlconstruct.eu

Kontakttelefon: +372 555 10450