JAGA

Paljud Eesti tööandjad kingivad oma töötajatele vaba päeva, kas seda tuleks käsitleda murranguliselt uuendusliku ettevõtmisena, hea meediakajastuse nimel astutud küünilise maiguga sammuna või lihtsalt heast südamest tulnud kingitusena?

Äripäev kirjutab, et EV100 kodulehe üleskutsega anda 23. veebruar töötajatele vabaks on liitunud juba ligi 30 ettevõtet.

Idee ise on lihtne – kui riigipüha langeb nädalavahetusele, oleks vaba sellele eelnev reede või järgnev esmaspäev. Sel aastal langevad näiteks pea pooled (tosinast viis) riigipühad nädalavahetusele! See lihtne mõte on eelnõuna vähemalt korra läbi käinud ka Riigikogu koridoridest, kuid seal siiski piisava toetuseta jäänud.

Kuna idee on lihtne ning puudutab paljusid, on see loomulikult ka suurepärane võimalus odava populaarsuse võitmiseks – nii teataski üks suur ettevõte eelmisel nädalal, et liitub EV100 kampaaniaga ning annab oma töötajatele 23. veebruaril vaba päeva – veidi hiljem selgus, et vaba päeva saavad siiski vaid need, kes ei tegele otsese klienditeenindusega…

Samuti on see idee leidnud hea pinnase nii ametiühingute kui sotside seas – “suur osa maailmast teeb nii, et kui püha langeb nädalavahetusele, siis antakse eelnev või järgnev päev vabaks. See on hästi mõistlik ja inimlik,” on näiteks öelnud sotsiaaldemokraat Liisa Oviir, kes lisas, et “võrreldes Euroopaga on Eestil üldse kõige vähem riiklike tähtpäevi ja seetõttu ka vabasid päevi.”

Ja ega tegelikult polegi ju vahet kas see samm on astutud küünilise ja omakasupüüdliku või rahvamasse hullutada püüdva tagamõttega, kogenud töövõtjana oskan hinnata – vaba reede on mittevabast etem!