JAGA

Andy Murray investeeris Eesti idufirmasse Investly

Kolmekordne Grand Slami turniiri võitja ja kahekordne olümpiavõitja tennisist Sir Andy Murray investeeris Eesti finantstehnoloogia ettevõttesse Investly, kes on hetkel kaasamas uut rahastusringi Ühendkuningriigis turuosa võtmiseks.

Murray on alates 2015. aastast aeg ajalt investeerinud kõrge potentsiaaliga Ühendkuningriigis tegutsevatesse idufirmadesse nagu Revolut, kes täna TransferWise’iga rahvusvaheliselt konkureerib.

„Sir Andy Murray investeering on suureks tunnustuseks Investly meeskonnale. Ta on oma eduka tippsportlase karjääri kõrvalt hakanud tegema aktiivselt investeeringuid põnevatesse ja kiire kasvuga idufirmadesse. Investly sihiks on 1,5 triljonilise aastakäibega Euroopa faktooringuturg. Tehtud investeering saadab tugeva signaali Ühendkuningriigi avalikkusele, et ta usub meie sooritusvõimesse,“ selgitas Investly asutaja Siim Maivel.

Tänaseks on Seedrsi keskkonnas 500 000 naelasest raha kaasamise eesmärgist juba 92% täidetud. Investeerida saavad investorid üle Euroopa ning kampaania sulgub 22 päeva pärast.

Investlysse on eelnevalt investeerinud tööstur Sonny Aswani, ettevõtete ärikiirendi Startup Wise Guys ja üks Mandri-Euroopa suurim riskikapitali investor Speedinvest.

Investly on Eesti juurtega faktooringut pakkuv ettevõte, mis aitab Eesti ja Ühendkuningriigi ettevõtetel pikkade maksetähtaegadega arvete eest raha kiiremini kätte saada. Investly platvormil on üle 22 miljoni € väärtuses arveid rahastatud.

Mychef.ee omanike uus startup kaasas 6,3 miljonit dollarit üle maailma

Toidutellimisrakenduse Mychef.ee omanikfirma uus startup Dorado, mis pakub uudset tellimis- ja kohaletoimetamislahendust, kaasas ICO (Initial Coin Offering) raames 6,3 miljonit dollarit kokku 7 725 kasutajalt üle maailma.  

Dorado kasutab kaupade kohaletoimetamisel Uberi-laadsel platvormil põhinevat lahendust, mis ühendab väga paljud erinevad kullerteenuse pakkujad ja kliendid, kes vajavad kodust või töölt lahkumata mistahes kaupa poest, apteegist, restoranist. Kaubad jõuavad tellijateni olenevalt ringkonnast maksimaalselt tunni jooksul.

Suurim osa Dorado investeeringutest tuli Filipiinidelt, Taist, Malaisiast, Indiast, Mehhikost, Saksamaalt ja Suurbritanniast. Varade investeerimist jätkatakse veel kahe kuu jooksul.

Dorado kaasasutaja Jonas Karosase sõnul soosib tänapäeva elustiil nõudlust integreeritud kohaletoimetamisteenuste järele, kuid pakkujad on olnud muutustega kohanemisel pigem aeglased. „Siin tulebki mängu uudne lahendus. Dorado logistikaplatvorm on revolutsiooniline, sest kasutab Uberi blokiahela tehnoloogiat. Tänu sellele on meie peamine eesmärk olla midagi palju rohkemat, kui vaid toidu tellimist ja kohaletoimetamist pakkuv ettevõte – soovime tõusta ülemaailmseks liidriks detsentraliseeritud kohaletoimetamislahenduste pakkujate seas,” kommenteeris Karosas.

Edaspidi on Doradol plaanis investeerida ka droonidesse ja robotitetesse, mis võimaldab tellimuste täitmise kiiruse tõsta tulevikus 15 minuti või veel lühema ajani.

Laienemisplaanide osas on Dorado esmaseks sihiks siseneda Poola ja Venemaa turgudele. Kaasatud investeeringu toel on ettevõttel plaanis soetada Poola üks kiiremini kasvavaid toidu kohaletoimetamise platvorme woopit.com. Venemaal tehakse koostööd Eygenyi Tikhorimoviga, kes seisis ka eBay, Yandexi ja ozon.ru veebiteenuste Vene turule tutvustamise taga. Seejärel loodetakse tutvustada oma teenust Austraalias ja Kanadas, kus nähakse soodsaid võimalusi arenguks.

Dorado sai alguse toidu tellimisele ja kohaletoimetamisele keskenduvast firmast Foodout, mis muuhulgas opereerib Eestis toidutellimisrakendust Mychef.ee.