JAGA

Mobiilimakselahendusi pakkuv ettevõte Fortumo teatas koostöö alustamisest Hiina internetitehnoloogia ettevõttega Tencent.

Tencent hakkab Fortumo makselahendust kasutama oma JOOX muusikateenuses. Esimesena muutuvad maksed kättesaadavaks enam kui 104 miljonile mobiilikasutajale Indoneesias.

“Meil on hea meel alustada koostööd Fortumoga ja pakkuda inimestele võimalust tarbida muusikat legaalselt läbi JOOX VIP teenuse. Mobiilimakseid kasutavad miljonid indoneeslased ja meie jaoks on tegu olulise sammuga oma äri kasvatamises,” kommenteeris koostööd Benny Ho, Tencenti rahvusvahelise äriüksuse juht.

“Kagu-Aasia on maailma kõige kiiremini kasvav digitaalsete teenuste piirkond, kuid enamikel inimestel puudub pangakaart ja nad ei saa veebis teenuste tarbimise eest maksta. Meil on väga hea meel alustada koostööd Tencenti ja JOOXiga ning toetada nende kasvu Aasias,” lisas Fortumo müügijuht Andrea Boetti.

Indoneesias on krediitkaart vaid 2% inimestest, samas kui 53% kasutavad nutitelefoni. See tähendab, et enamikel inimestel puudub võimekus tavapäraste makselahendustega internetis teenuste eest tasuda. Mobiilimaksed lahendavad selle probleemi, võimaldades maksed igale telefoniomanikule.

Tänu laiale kättesaadavusele on mobiilimaksed tõusnud üheks juhtivaks lahenduseks digitaalsete teenuste eest maksete kogumisel. Näiteks on uuringufirma SuperData Research andmetel kõigi Indoneesias videomängudes tehtavate maksete hulgas mobiilimaksete turuosa 18,6%, samas kui pangakaarte kasutatakse 18,1% maksete puhul.