JAGA

Tallinna külje all Tänassilma tehnopargis tegutsev Stoneridge Electronics on loonud peegliasendussüsteemi MirrorEye, mis kaotab suurtel veoautodel küljepeeglite kasutamise vajaduse.

Täpsemalt asendab MirrorEye peeglid kaamerasüsteemiga, mis võimaldab autojuhil kiirelt ja mugavalt heita pilku auto taha, ette, küljele – kõikjale, kuhu inimsilm ka peegli vahendusel täna veel hästi ei ulatu. Lisaks võimaldab see kõike autojuhile ka pimedas – kaamerasüsteemil on öönägemisrežiim.

MirrorEye on juba aktiivses kasutuses – küll USAs, sest Euroopa reeglid seda veel ei võimalda. Seejuures on selge, et kaamerasüsteemil on peeglite ees palju plusse – öönägemisest kütusesäästuni. Kütusesääst tuleneb kaamerate väiksemast pindalast, voolujoonelisusest. Tõsi, tuuletakistuse vähenemine lubab küll „vaid“ paari-kolmeprotsendilist kokkuhoidu, kuid suurte raskeveokite kütusekulu arvestades tähendab seegi juba sadu (kui mitte tuhandeid) kokkuhoitud eurosid ühe sõiduki kohta aastas. Väiksem kütusekulu tähendab ka väiksemat õhusaastet.

Lisaks eelpool mainitud pimenurkade kadumisele ja kütuse säästmisele võimaldab MirrorEye autojuhil rohkem teed jälgida, sest kogu teel olev info on pigem juhi ees kui külgedel, mis võimaldab hoida vaatevälja sõidusuunas ja seeläbi jällegi tõstab ohutust.

Juhi vaade

Stoneridge kinnitusel on uus süsteem peeglisüsteemist igal viisil parem, sest:

  • isepuhastuv süsteem eemaldab vajaduse peeglite pühkimiseks, pilt on kogu aeg kristallselge;
  • kaob mure tagantpoolt paistva päikesega, mis tavaolukorras pimestab peeglist silmi;
  • talvisel ajal ei võta peeglite sulamine lumest/jääst minuteid vaid sekundeid!
  • pimedal ajal sõitmine ja manööverdamine on tänu öövaatlusele kordades lihtsam.

Aga mis me ikka räägime, vaata parem ise alljärgnevast videost:

Stoneridge Electronics on osa globaalsest Stoneridge Grupist, mis on juhtiv elektriliste ja elektrooniliste komponentide, moodulite ning süsteemide arendaja ja tootja. Stoneridge on tuntud autotööstusele innovaatiliste ja kvaliteetsete toodete arendajana, kelle tooteportfelli kuuluvad muuhulgas näidikupaneelid, tahhograafid, telemaatika- ja turvasüsteemid. Stoneridge Grupi aastakäive on üle 650 miljoni dollari, töötajaid üle maailma on veidi üle 4600, kellest 250 töötab Tallinna tehases.