Avaleht Sisuturundus Eestist pärit keemik tagasi kodumaal innovaatilise äriideega

Eestist pärit keemik tagasi kodumaal innovaatilise äriideega

JAGA

Astrid Andersson, PhD on Tartu Ülikooli lõpetanud biokeemik-biotehnoloog, kes üle 30 aasta on mitmetes Põhja-Euroopa maades töötanud laborijuhataja, arendusjuhi ja müügijuhina.

Tänavu kevadel registreeritud firma ECORUN OÜ äriidee on biokonverteerimine – propageerida endise aja tavapärase puhastuskeemia asendamist uue generatsiooni ohutute ja loodussõbralike toodetega, mis tihti on isegi efektiivsemad ja põhinevad valdavalt otse loodusest pärit toorainetel. Tooteid hakatakse turustama Baltimaades, Skandinaavias ja Soomes.

Euroopas hakkavad üha rohkem levima ja populaarsust koguma nn uue generatsiooni puhastusvahendid, mis valdavalt luuakse uute innovaatiliste toorainete baasil, mis ühel vōi teisel viisil on bioloogilise päritoluga. Räägitakse biorevolutsioonist ja et on aeg minna 50ndatest pärinevatelt puhastuskeemia printsiipidelt üle uutele innovaatilistele lahendustele, mis pole mitte ainult ohutud, vaid ka oluliselt efektiivsemad kui  kōigile tuntud tavakeemia.

Viimaste aastate jooksul on keemik oma töös pühendunud innovaatiliste kontseptide leidmisele ja testimisele nii laboratoorsel tasemel kui ka tarbijate juures. Tulemused on olnud valdavalt positiivsed. Praeguseks on loodud koostöö juba mitme firmaga Euroopas, kus 20–30 aastase teadusliku uurimistöö tulemusena on loodud võimalused toota bioloogilist toorainet ja selle baasil tõeliselt ökoloogilisi puhastusvahendeid. Kogu tehniline dokumentatsioon on kättesaadav ja vastab Euroopa Liidu nõuetele.

Esimesena tutvustab ta oma klientidele Enzypini seeria puhastustooteid, mis pärinevad Prantsusmaalt, kus ActionPin’i-nimeline ettevõte on otseselt loodusest tuleneva taimse tooraine ja bioaktiivsete lisandite baasil välja töötanud uudsete omadustega puhastusvahendid. Ettevõtet võib vaieldamatult pidada üheks juhtivamaks rohelise keemia pioneeriks Euroopas.Enzypini tooted on täielikult ohutud inimesele ja loodusele, kontsentreeritud ja väga efektiivsed. Toodetele on omistatud Euroopa Liidu ökomärgistus.

Vaatamata sellele, et enamik arenenud maade elanikest on teadvustanud endale keskkonna säästmise vajaduse ning loodussõbralikkus ja ökoloogilise jalajälje teadlik vähendamine on muutunud paljude jaoks oluliseks igapäeva otsuste ja valikute tegemisel, pole puhastusainete turul senini tõeliselt positiivseid muutusi toimunud peamiselt uue innovatiivse tooraine puuduse tõttu.

Parema puudusel pööratakse pilk minevikku ja vanavanemate kogemus kasutada puhastamiseks lihtsaid kättesaadavaid vahendeid nagu sooda, seep ja äädikas on muutunud paljude jaoks jälle argipäevaks. On suurenenud ka taimsete eeterlike õlide kasutamine olenemata teadaolevast faktist, et paljud neist võivad pideval kasutamisel põhjustada tõsiseid allergilisi nahakahjustusi ja isegi astmat.

Tuleb aga tõdeda, et needsamad vahendid kunagi kaotasid populaarsuse just seetõttu, et arenevas ühiskonnas leiutati ja hakati tootma hoopis efektiivsemaid aineid ja ainete segusid. Euroopa Liidu nõuded on karmistunud ja tootjad on sunnitud sellega kohanduma, ka muutub tarbija järjest nõudlikumaks. Põhjamaades on tänapäeval raske müüa puhastusaineid, millel pole ökomärgistust.

Võib kindlalt väita, et juba on saadaval tooted, mis ületavad seebi, sooda ja äädika mitte ainult efektiivsuselt, vaid ka ohutuse ja loodussõbralikkuse poolest.

Isegi kõige ökoloogilisema elustiiliga inimene võib nüüd leida sobivad puhastusvahendid Enzypini toodete hulgast, mis sisaldavad kuni 99% looduslikku toorainet muundamata kujul, on 100% biolagunevad ja taastuvad. Enamik tooteid ei sisalda värvaineid ega lõhnaaineid, toodetele iseloomulik meeldiv ja värske lõhn tuleneb taimsest toorainest.

Enzypini tooted ei põhjusta allergilisi reaktsioone ja on dermatoloogiliselt testitud, pehme toimega nahale. Tooteid võib kasutada pindadel, mis puutuvad kokku toiduainetega.

Toodete regulaarne kasutamine hoiab puhtana kraanikausid ja torud ning takistab bakterite ja hallitusseente levikut. Pinnad kuivavad kiiresti ja määrduvad aeglasemalt, vähenevad vee karedusest põhjustatud plekid.

Valik suureneb  juba järgmise aasta kevadel, kui praegusele sortimendile lisanduvad biotehnoloogilised puhastustooted, äsjaloodud innovaatiline tooteseeria huvitavate ja mõnevõrra lausa uskumatute kasulike omadustega. Need uued tooted peaksid olema rõõmsaks uudiseks igale perele, kes naudib kodust puhtust ja värskust, unustamata sealjuures ka enda ja oma laste tervist ning et seda peab jätkuma mitte ainult meile vaid ka tulevastele põlvedele.

Uue generatsiooni puhastusvahendid on kiiresti leviv uus trend Euroopas ja kogu maailmas. Kes tooteid kord on hakanud kasutama, veendub peagi, et iganädalast kodukoristust võib sooritada ka naeratus huulil ja tõdeda – kergem, kiirem ja lõbusam pole see kunagi olnud…

www.ecorun.ee

 

Autor: Joonas Kõrm