JAGA

Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Rene Tammisti sõnul tarbivad Eesti hooned umbes 10% rohkem energiat kui mujal Euroopas ning juba lähiaastatel liginullenergia hooneteni jõudmine kinnisvaraarendajatele ja ehitajatele kahtlemata ambitsioonikas eesmärk.

Eesti esimesel rohetehnoloogia konverentsil GreenEST Summit, mis tõi kokku Põhja- ja Baltimaade parimad rohetehnoloogia eksperdid, otsiti võimalusi, kuidas nutikate lahenduste abil vastata peagi hoonetele kehtima hakkavatele liginullenergia nõudmistele.

„Suurim väljakutse seisab aga kahtlemata korteriühistute ees, sest Eestis ootab renoveerimist üle 13 000 kortermaja,“ rääkis Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Rene Tammist.

Teine probleem, millega üha rohkem inimesi viimasel paarikümnel aastal on kokku puutunud, on n-ö “euroremonditud” korterid ja majad, mis on küll soojapidavad, kuid mis on muudetud nii õhukindlaks, et nende sisekliima ja õhk ei ole head.

Konverentsi demoalal presenteeris 18 ettevõtet üle Euroopa nutikaid rohetehnoloogia lahendusi, kuidas muuta hooned energiasäästlikumaks ja parandada sisekliimat.

Ürituse peakorraldaja Teaduspargi Tehnopol rohetehnoloogia valdkonna juhi Ragmar Saksingu sõnul oli hea meel Eestis näha üle 200 valdkonna eksperdi, kelle ühine eesmärk on muuta hooned tulevikus energiasäästlikumaks.