JAGA

Nutiaedade tootja Click & Grow kaasas viimase rahastamisvooruga üle 11 miljoni USA dollari. Ettevõtte omanikeringi lisandus ka IKEA kauplusi haldav Ingka Group.

Eesti riskikapitalifondi United Angels VC juhitud rahastamisvooruga lisandus ettevõtte omanikeringi kaks kuut strateegilist investorit – maailma suurim kodusisustuse jaemüüja Ingka Group, mis haldab 367 IKEA kauplust, ja Prantsusmaa SEB Groupe’i riskikapitali haru SEB Alliance.

Uue rahastusega plaanitakse laiendada ja kiirendada Click & Grow ülemaailmset kohalolu ning suurendada hüperlokaalse aiapidamise populaarsust veelgi.

 „Hüperlokaalse aianduse eestvedajatena oleme juhtinud seda teekonda, mille käigus nutiaiad on teeninud välja oma loomuliku koha köögiseadmete hulgas. Nüüd püüame jõuda järgmise verstapostini, et näha, kas ja kuidas hüperlokaalne farmindus suudab mõjutada meie toiduahela jätkusuutlikkust ja vähendada toidujäätmete hulka,“ rääkis Click & Grow tegevjuht ja asutaja Mattias Lepp.

„See investeering on osa Ingka kontserni suuremast eesmärgist toetada uuenduslikke ettevõtteid, mis panustavad tervislikuma toidu säästvamasse tootmisse, ning usume, et Click & Grow uudsel meetodil on suur potentsiaal. Meie jaoks on see järgmine samm edasi, et pakkuda IKEA klientidele ja meie kaastöötajatele tervislikumat ja täisväärtuslikumat toitu, ning see annab IKEA jaeturgudele uue võimaluse olla kohalike värskete toiduainete kasvatamisel sõltumatum,“ rääkis Ingka Group’i investeeringute juht Kirster Mattsson.

Click & Grow asutas 2009. aastal Mattias Lepp ja ettevõte on tarninud oma tooteid rohkem kui 450 000 kliendile üle maailma. Click & Grow peakontor asub Eestis Tallinnas.