JAGA

Kui eelmise nädala idu-uudised kõnelesid peamiselt Taxifyst, siis käesolev keskendub kindlasti põllumajandusele – algamas on põllumajanduse ideehäkaton ning botaanikaaed kutsub kaema taimi, mida saab maitsta ja/või millega saab värvida.

8.-10. juunini toimuv ideehäkaton „Tech for Agriculture“ ootab kõiki huvilisi osalema ja põllumajanduse edendamiseks uusi ideid välja arendama. Häkatonil arendatakse tiimides 48 tunni jooksul välja uuenduslikke lahendusi ja prototüüpe, et põllumajandussektorit nutikamaks muuta.

Kolme parima tiimi esindajad saavad võimaluse oma töid esitleda 13. juunil toimuval Hollandi-Eesti seminaril „Innovation in Agriculture“, kus osalevad ka Hollandi kuningas Willem-Alexander ja kuninganna Máxima ning mõlema riigi põllumajanduse eest vastutavad ministrid. Lisaks saab üks tiimidest jätkata oma prototüübi arendamisega Prototroni programmis ning parim tiim saab otsepääsu Climate Launchpad programmi.

Häkatonile on osalema oodatud põllumajandusega seotud inimesed, insenerid, arendajad, andmespetsialistid ning kõik teised, kellel on soov luua uusi lahendusi, tooteid ja teenuseid.

8.-10. juunini toimub aga Tallinna Botaanikaaias näitus nendest taimedest, mida saab maitsta ja/või millega saab värvida. Igapäevase toidu maitsestamiseks kui ka eriliste maitseelamuste saamiseks kasutame palju erinevaid taimi. Maitsetaimi kasvatati juba vanades kloostriaedades. Viimasel ajal koguvad populaarsust kaunilt kujundatud ürdiaiad, ka aknalaual või rõdul saab maitsetaimi kasvatada.

Temaatilise sissejuhatusena nädalasse võite aga vaadata, kuidas üks tänapäevane põllumees ajaloost inspiratsiooni on ammutanud ning umbrohtu elava tulega hävitab. Väidetavalt edukalt.