JAGA

Sanitaartehnoloogia valdkonnas juba üle 150 aasta tegutsenud Geberit on püsivalt uuenduste vallas esirinnas, pakkudes tarbijatele elukvaliteeti parandavaid terviklahendusi.

Geberit on pika ajalooga Šveitsi ettevõte, mis alustas oma tegevust juba 1874. aastal ning on tegutsenud üle maailma ja pidevalt hoidnud oma valdkonnas juhtivat rolli. Tänasel päeval tugevaid brände koondava ettevõttena, millel 50 riigis müügiettevõte ja üle maailma 30 tehast, tunneb Geberit klientide vajadusi ning püüab uuenduste kaudu muuta nende igapäevaelu mugavamaks. Eestis tegutsetakse oma esindusega neljandat aastat. Peale Geberiti toodete on Eesti turul veel Ifö, Ido, Kolo ja Keramagi kaubamärgiga tooted.

Tooted, mis arvestavad tarbija vajadustega

Tegemist on innovatiivseid ja ökonoomseid lahendus pakkuva firmaga, kus soovitakse parandada tarbijate elukvaliteeti. Nagu siin öeldakse, on toodete paigaldamisel oluline terviklahendus. Kindlasti ei saa mööda vaadata lõpptarbija kasutusmugavusest – et toode oleks hügieeniline, lihtne kasutada, müra- ja haisuvaba ning ühtlasi visuaalselt kena.

Geberiti tootevalikusse kuuluvad sanitaarsüsteemid ja torustikusüsteemid, samuti sanitaarkeraamika. Tootevaliku müüki juhivad sanitaarsüsteemid 46,8%-ga käibest, torustikud moodustavad 29,8% ja sanitaarkeraamika 23,4%. Geberiti suurimad turud on Saksamaa, Põhjamaad, Šveits ja teised kvaliteetseid lahendusi nõudvad turud. Hea on tõdeda, et ca 95% Geberiti brändi toodetest on Geberiti Saksamaal asuvas logistikakeskuse laoseisus kohe olemas ning ca 95% on Euroopa – Saksamaa, Austria, Šveits, Itaalia, Sloveenia – ettevõtetes toodetud.

„Meie eesmärk on inimeste elukvaliteedi parandamine uuenduslike sanitaartehnoloogiliste toodete kaudu, sest kvaliteetne on lõppkokkuvõttes alati rahaliselt odavam,“ tõdeb Geberit UAB Eesti Filiaali juht Pekka Porkanen.

Rõhk säästlikkusel ja loodussõbralikkusel  

Peale kasutusmugavuse hinnatakse ka säästlikkust ning nii-öelda bioloogilise jalajälje vähendamist. „Peame oluliseks vee ja energia säästmist igapäevastes tegemistes. Oleme eesmärgiks seadnud minimaalse ressursi kasutamist ja jäätmeteta tootmist. Üldine vee säästmine, erinevad veeloputussüsteemid – kahesüsteemsed lahendused – tulevad meile siinkohal appi. Kui varem kulus ühel tualetiskäigul 9 l vett, siis nüüd 3/6 l vett,“ selgitab Porkanen. Lisaks on seatud eesmärgiks parandada 5% võrra aastas CO hulka oma tootmistegevuses. Omalt poolt antakse ka maailmale midagi tagasi, toetades arengumaades erinevaid sotsiaalprojekte. Näiteks ühineb Põhjamaade meeskond Nepali mägiküla veevärgi ehitusprojektiga.

Geberiti fookus on sanitaartehnoloogia toodetel, kus esmatähtsaks peetakse innovatsiooni ja disaini ning järjepidevust geograafilise ja äriprotsesside laienemise puhul. Siinsete toodete esmane tarbija on arhitekt, sisekujundaja ja torumees, kellele tuleb selgeks teha Geberiti toodete eelised teiste, odavamate ees.

„Mida soovitan kindlasti inimestele – kui soetate uut elamist, vaadake alati, milline on korteri või maja sanitaarruumide lahendus. Tõde on see, et vannitoalahendus peegeldab sageli ka kogu projekti üldist materjali ja laheduste taset. Kindlasti vaadake, millist WC-lahendust on kasutatud, kas dušitrappi on lihtne puhastada. Kinnisvara soetamisel tasub proovida süsteemide tööd, täites vanni või valamu veega ning lasta sel tühjaks joosta. Kui torustikust ja teistest haisulukkudest kostab korinat, on kanalisatsioonitorustik ebakorrektselt rajatud ja selle kordategemine väga kulukas. Kortermaja puhul tasub paluda ülakorruselt teostada WC-loputust, et aru saada paigaldise mürataset. Oleme arvamusel, et koduse sanitaartehnika kasutamine ei tohiks muuta inimese elu keerulisemaks – pigem vastupidi. Parim lahendus on see, kui ei ole probleemi ega pea sellega tegelema. Seetõttu panustame järjepidevalt innovatsiooni – näiteks 2017. aastal investeeris Geberit tootearendusse pea 70 miljonit eurot,“ lisab Porkanen.

Pole vähemoluline, et kõik müügile tulevad tooted testitakse eelnevalt Šveitsis läbi. „Näiteks viiakse läbi torustike eluea vastupidavuse testid – kinnitust on leidnud, et Geberiti seinatagune tehnika  kestab vähemalt 50 aastat. Samuti teostatakse helitehnilisi katseid – et muuta terviklahendused võimalikult madala müratasemeliseks. Lisaks veehügieeni katsed vee puhtuse eesmärgil. Tulekaitse laboris testitakse, et tooteid kasutades oleks tule levik tõkestatud. Staatiline labor hindab, kas kraanikauss ning WC-pott püsivad paigaldussüsteemidega kindlalt seinal. Samuti testitakse materjalide kestvust. Pinnatehnoloogia testib, milline pind on kõige siledam, et oleks hea puhastada. Tänapäevase virtuaalse tehnoloogia abil simuleeritakse toodete ja süsteemide reaalset toimimist. Sest tooted, mida klientidele pakume, peavad olema usaldusväärsed ja vastupidavad,“ lisab Porkanen.

Tulevikkuvaatavad lahendused parima homse nimel

Innovaatilised lahendused on nii täna kui ka tulevikus Geberiti jaoks olulised. Viimastel aastatel Geberit tulnud turule mitmete uute toodetega, mis aitavad muuta kodu hõlpsamini puhastatavaks, on senisest kasutajasõbralikumad ning nägusad.

Juba üle 50 aasta on Geberit pakkunud seinasiseid WC-loputuspaakide lahendusi, olles ka selle lahenduse väljatöötaja. Viimastel aastatel on ka seinasiseste WC-loputuslahenduste puhul toimunud kiire areng. Geberit Duofixi seina-WC paigalduselement on lisafunktsioonidena saanud õhupuhastussüsteemi ja valmiduse elektri-veeühenduseks. Kindlasti soovitame Geberit Duofixi elementi paigaldades teha sellele elektriühendus. Sellega loote ettevalmistuse tulevikuks – saate kasutada sensorlülitusega loputussüsteemi ja hiljem paigaldada näiteks dušš-WC lahenduse. Mis peamine – Geberit Duofix toodete puhul ei pea muretsema, kui tekib tarvidus vahetada mõni varuosa – tootmisest eemaldatud toodete puhul on varuosad saadaval veel 25 aastat.

Geberit on välja toonud järgmise põlvkonna dušš-WC-lahendused. Euroopas peaaegu ainsa dušš-WC-potte arendava ja tootva ettevõttena on Geberit selles valdkonnas turuliidri rollis. Uus Geberit AquaClean Mera on saadaval kahes erinevas konfiguratsioonis – Classic- ja Comfort-mudelitena. Comfort mudelil on varustuses kasutaja tuvastus, automaatselt avanev soojendusega prill-laud, uudne viie muudetava dušisurvega WhirlSpray pesufunktsioon, delikaatselt puhastav naistedušš, kuivatus, lõhnaeemaldus, orientiirvalgustus ja ainulaadsena dušš-WC hulgas ka katlakivi eemaldamise lahendus. Kõiki funktsioone saab kasutajapõhiselt seadistada ja juhtida intuitiivse kasutusega juhtpuldi abil. AquaClean Mera potil on servavaba keraamika ja kasutatakse TurboFlush loputustehnoloogiat.  Lihtsama ja soodsama dušš-WC-poti saab uue AquaClean Tuma näol. Paljud funktsioonid on aga samad mis kallimal mudelil. Tuma dušš-WC-pott on Rimfree lahendusega, et seda lihtsalt puhastada. Igal juhul tasub meelde jätta, et Geberit Duofixi paigalduselemendil on alati ette valmistatud AquaClean dušš-WC ühendamiseks mis tahes hilisemal ajal. Vaja on vaid teha elektriühenduse ettevalmistus.

Ka tavalise WC-poti puhul on oluline, et see oleks lihtsasti puhastatav. Geberiti tootevalikus on servavabad (Rimfree) potid, mille puhastamine on lihtne, kuna miski ei jää serva taha varju. Eestis müüdavatest on suurim Geberiti Rimfree valik Ifö toodete hulgas. Lõhnaprobleemi vältimiseks on aga parim lahendus õhupuhastusega süsteemid, mis eemaldavad halva lõhna otse potist ja puhastavad selle ära paagis asuva õhupuhastuslahenduse abil.

Vannitoas mängib olulist rolli valamu funktsionaalsus, mõõdud ja ühtlasi selle roll sisekujunduselemendina. Geberiti Ifö VariForm on uus terviklik kontseptsioon pakkumaks vajadustele vastavaid võimalusi – tootevalikus on erinevad valamud tööpinna alla, sisse süvistatuna või peale – seda nii era- kui ka ühiskondlikesse ruumidesse. Ifö VariFormi seerias on 27 mudelit. VariFormi seeria sai sel aastal tunnustuse If Design Awardi preemia näol. Valamutel saab alati kasutada Geberiti isepuhastuva funktsiooniga disainsifoone, mis tänu oma ehitusele ei ummistu.

Millele ehk veel mõelda tasub, on hästi toimiv dušiäravool. Olgu selleks siis põrandaga tasapinnas dušialus Setaplano, hõlpsasti puhastatav CleanLine’i duširenn või seinatrapp – kus äravooluvesi juhitakse ära läbi seina. Kõikidel eeltoodud äravooludel on väga põhjalikult läbi mõeldud lahendused, et neid oleks lihtne paigaldada, need oleksid lekkekindlad ja lõppkasutajal oleks neid lihtne puhastada. Kõigil on komplektis kammlahendusega juuksesõel, mis on väike, kuid oluline detail hetkest, kui on tarvis trappi puhastama asuda. Dušiala saab piirata Ifö Space’i pendeldustega, Ifö Stella dušiseintega või Ifö Solidi dušikabiinidega.

2018. aasta uute toodete hulgas on energiat säästev kanalisatsioonipüstiku õhutusklapp, mis avaneb vaid vajadusel ega lase sooja õhku majast niisama välja. Loputuspaakide tarbeks on tootevalikusse lisandunud uus soodsa maksumusega veesisselaskeklapp, mis ei ummistu ning muudab WC-pottide loputussüsteemi senisest säästlikumaks.

Samuti on tänuväärne uus sanitaarloputuslahendus. Tegemist on mugava lahendusega neile, kes ei ela igapäevaselt majas sees. See võib tingida olukorra, kus maamaja torustikus hakkavad mikroobid ja bakterid vohama ning vee kvaliteet langeb. Siin on hõlpsaks lahenduseks automaatse vee ringluse seadistamine – kus näiteks kord päevas laseb torustik 2 minutit vett läbi. Nõnda on välistatud olukord, kus torustik võiks hakata haisema ning seal bakterid vohama. Talvisel ajal aitab süsteem torude lõhkikülmumise vastu.

„Soovitame klientidel juba projekteerimise käigus mõelda sellele, kuhu ja mida soovite paigaldada. Vannituba planeerides tasub kindlasti arvestada inimese terve elukaarega. Kes elavad meie peres, millised on vajadused täna ja tulevikus ning teha sellest lähtuvalt sanitaarruumi lahendus ja tehnika valik. Õigete paigaldussüsteemiga ja toodetega on võimalik teha elu lihtsamaks ja täpsemaks – Geberit annab omalt poolt selleks võimaluse,“ tõdeb Pekka Porkanen.

 

Tekst: Kadri Penjam